بازار خرید شیره انجیر صنعتی

بازار خرید شیره انجیر صنعتی بسیار پررونق است چون با محبوبیتی که این شیره داشته خریداران زیادی را به خود اختصاص داده است و کیفیت ممتاز آن نیز توجه همگان را به خود جلب نموده است، خریداران عمده نیز می توانند از این بخش از بازار محصول را در کیفیت اعلا تهیه نموده و با دست یابی به قیمت های ایده آل نیز سود خوبی را نصیب خود خواهند نمود.

بازار خرید شیره انجیر صنعتی

تامین امگا 6 بدن با شیره انجیر

تامین امگا 6 بدن با شیره انجیر با خوردن شیره انجیر نیاز بدن به امگا۶ تامین می شود که این ترکیب خواص زیادی داشته و فشارخون را تنظیم می کند در نتیجه سلامت قلب نیز تضمین می شود، امگا۶ علاوه بر آن دردهای روماتیسمی را کاهش داده و با استحکام بخشی به استخوان ها از پوکی استخوان در سنین بالا پیشگیری می کند.

شیره انجیر علاوه بر آن سرشار از ویتامین ب و تریپتوفان بوده که به نوعی خوابی همراه با آرامش را بدنبال دارد و به دلیلی خاصیت ملینی که داشته به درمان یبوست و بواسیر کمک می کند، همچنین از تشکیل سنگ مثانه جلوگیری نموده و قندهای طبیعی و کربوهیدرات موجود در آن به عنوان عضله ساز طبیعی عمل می کند.

شیره انجیر خاصیت ضد سرطانی داشته و بهبود دهنده آکنه، زگیل و زخم است که جوانسازی پوست را نیز عهده دار بوده چون حاوی کلاژن می باشد، این شیره به دلیل داشتن آهن برای درمان کم خونی مفید است و با ترکیب آن با شیره خرما، توت و شیره انگور می توان بمب آهن را جهت درمان کم خونی بدست آورد.

مرجع فروش شیره انجیر صنعتی

مرجع فروش شیره انجیر صنعتی مرجع فروش شیره انجیر صنعتی این شیره را در کیفیت های منحصر به فردی ارائه نموده و با عملکرد درست خود و به بهترین نحو ممکن نیاز مشتریان را رفع می کند، همچنین با توجه به اصل مشتری مداری توانسته رضایتمندی خریدار را بدست آورد.

شیره انجیر دارای قیمت های مختلفی است چون کیفیت، نحوه تولید، نوسانات بازار، هزینه تولید و خلوص شیره انجیر در نرخ گذاری آن تاثیر بسزایی دارد، این شیره به دو صورت صنعتی و سنتی تولید می شود که دارای غلظت مناسبی بوده و باید آن را در جای خشک و خنک بدور از نور خورشید نگهداری نمود.

جهت تهیه شیره انجیر نیز ابتدا میوه ها را شستشو داده و می گذارند در آب با حرارت ملایم بجوشد و بعد از له شدن انجیر ها آن را از صافی عبور می دهند تا مایع جدا شود، مایع جدا شده را بر روی شعله ملایم قرار داده تا بجوشد و به غلظت مناسبی برسد، در زمان تهیه آن باید توجه نمود شیره دچار سوختگی نشود چون در این صورت رنگی تیره و طعمی تلخ خواهد داشت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما